☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Herb Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Poniedziałek 20.05.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Partnerstwo Lokalne informacje ogólne

Partnerstwo Lokalne w Powiecie Warszawskim Zachodnim

Głównym celem modelu Partnerstwa Lokalnego jest zbudowanie trwałego partnerstwa między instytucjami rządowymi, lokalnymi przedsiębiorcami, samorządem, organizacjami pozarządowymi, instytucjami infrastruktury oraz mieszkańcami na rzecz ożywienia gospodarczego i poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy. Podstawowym zadaniem warsztatów Lokalnego Ożywienia Gospodarczego w Powiecie Warszawskim Zachodnim jest stworzenie kilku projektów gospodarczych przy współudziale przedstawicieli pracodawców, samorządów, oświaty, organizacji pozarządowych i instytucji otoczenia biznesu, których realizacja będzie miała wpływ na rozwój całego powiatu. Warsztaty Lokalnego Ożywienia Gospodarczego są procesem, w którym przedstawiciele społeczności lokalnej pracują wspólnie, aby rozwiązać lokalne problemy gospodarcze.

Wdrażanie Modelu Partnerstwa Lokalnego na Mazowszu rozpoczęło się w 2003 roku, do chwili obecnej w projekcie uczestniczyło dziewięć powiatów. W wyniku inicjatywy Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Błoniu przy współpracy Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Prezesa Międzynarodowego Centrum Partnerstwa „Partners Network” do realizacji programu Partnerstwa Lokalnego przystąpiły gminy Kampinos, Leszno, Stare Babice (I edycja) oraz Błonie i Ożarów Mazowiecki (II edycja).

Cykl konferencji dotyczących Partnerstwa Lokalnego obejmuje sześć spotkań. Pierwsze ma na celu promowanie trwałego partnerstwa pomiędzy instytucjami rządowymi, organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami. Następne spotkania obejmują pięć warsztatów roboczych, których celem jest ocena sytuacji mieszkańców oraz warunków i potrzeb gospodarczych oraz stworzenie projektu, który lokalna społeczność uzna za najlepszy dla rozwoju lokalnej gospodarki.

Warsztaty Ożywienia Gospodarczego stanowią doskonałą okazję do promocji ciekawych i historycznie istotnych miejsc na terenie poszczególnych gmin. W trakcie warsztatów uczestnicy tworzą plan lokalnego ożywienia gospodarczego, wypracowują i wybierają projekty, których realizacji chcą się podjąć.

Warsztaty Lokalnego Ożywienia Gospodarczego stanowią doskonałą okazję do zintegrowania lokalnego środowiska oraz do wymiany poglądów pomiędzy członkami danej społeczności. Jednym z ważniejszych efektów uczestniczenia w Partnerstwie Lokalnym jest uświadomienie członkom lokalnej społeczności, że powiat i gmina, w której mieszkają jest ich „małą ojczyzną”, że to w znacznej mierze od nich zależy w jaki sposób będzie się rozwijać. Uczestnictwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego w projekcie stwarza możliwość rozwijania dialogu społecznego i włączania partnerów społecznych do działań na rzecz ożywienia gospodarczego.

Wytworzył:
Anna Łoginow
Udostępnił:
Barbara Salak
(2009-06-16 22:08:38)
Ostatnio zmodyfikował:
Katarzyna Kun
(2015-06-11 21:25:23)
 
 
ilość odwiedzin: 1854937

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X