☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Herb Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Piątek 24.05.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Partnerstwo Lokalne II cykl - 2 konferencja

II Warszawsko - Zachodnie Partnerstwo Lokalne

W dniu 21 września 2009 roku w „KARCZMIE NA PIWNEJ” w Jawczycach odbyła się Konferencja Zachodnio – Warszawskiego Partnerstwa Lokalnego obejmującego gminy Błonie i Ożarów Mazowiecki. Było to drugie, z cyklu sześciu, spotkanie promujące partnerstwo lokalne na terenie powiatu warszawskiego zachodniego. Poprzednie odbyło się w maju 2009 roku w Domu Weselnym Państwa Teresy i Ryszarda Rowdalów w Piorunowie.

Gospodarzami spotkania byli burmistrzowie gmin Błonie – Zenon Reszka i Ożarów Mazowiecki – Kazimierz Stachurski zaś organizatorami - Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Prezes Międzynarodowego Centrum Partnerstwa „Partners Network”. Obradom przewodniczyła Pani Anna Raszkiewicz – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Błoniu. W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób, wśród nich: przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, wójtowie i sołtysi gmin biorących udział w promowaniu partnerstwa lokalnego, przedstawiciele władz samorządowych, ośrodków pomocy społecznej, instytucji oświatowych.

W trakcie spotkania ekspert Partnerstwa Lokalnego Pani Jadwiga Olszowska – Urban dokonała analizy składników środowiska gospodarczego Błonia i Ożarowa Mazowieckiego zwracając szczególną uwagę na klimat rozwoju gospodarczego gmin i powiatu. Przedstawiła również dobre praktyki wdrażania Programu Partnerstwa Lokalnego i Ekonomii Społecznej z Lwówka i Siemiatycz.

Uczestnicy konferencji dokonali diagnozy składników środowiska gospodarczego na terenie powiatu warszawskiego zachodniego, pracując w dziesięciu zespołach analizujących 5 grup tematycznych:

  1. Dostęp do kapitału w powiecie warszawskim zachodnim.
  2. Środowisko Gospodarcze w powiecie warszawskim zachodnim.
  3. Infrastruktura gospodarcza i społeczna w powiecie warszawskim zachodnim.
  4. Kapitał ludzki w powiecie warszawskim zachodnim.
  5. Jakość życia mieszkańców w powiecie warszawskim zachodnim.

Zaprezentowane przez Liderów grup, na forum, efekty kilkugodzinnej pracy poszczególnych zespołów spotkały się z dużym zainteresowaniem i akceptacją uczestników konferencji. Dalsze prace dotyczące zagadnień poruszanych na warsztatach odbędą się w listopadzie.

Uczestnicy drugiej konferencji Zachodnio Warszawskiego Partnerstwa Lokalnego

Uczestnicy konferencji przy wspólnym stole Uczestnicy konferencji siedzący i przeglądający materiały informacyjne

Uczestnicy konferencji siedzący i rozmawiający przy stole

Przemówienie jednego z uczestników konferencji

Wytworzył:
Anna Łoginow
Udostępnił:
Karolina Malicka
(2009-10-30 11:22:28)
Ostatnio zmodyfikował:
Katarzyna Kun
(2015-06-11 21:31:35)
 
 
ilość odwiedzin: 1858526

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X