☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Herb Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Środa 22.05.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Partnerstwo Lokalne II cykl - 3 konferencja

II Warszawsko - Zachodnie Partnerstwo Lokalne

Trzecia z cyklu sześciu konferencji promujących Partnerstwo Lokalne na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyła się 23 listopada 2009 roku w dworku w Kaputach mieszczącym się na terenie gminy Ożarów Mazowiecki.

Konferencja dotyczyła warsztatu B: analiza czterech zasad ożywienia gospodarczego i tworzenia miejsc pracy na terenie Błonia i Ożarowa Mazowieckiego. Na zaproszenie Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Błoniu przybyło około 100 osób, wśród nich: przedstawiciele władz samorządowych, wójtowie i sołtysi gmin biorących udział w promowaniu partnerstwa lokalnego, przedstawiciele Powiatowej Rady Zatrudnienia, oświaty oraz lokalni przedsiębiorcy i pracodawcy.

Zgromadzeni goście wysłuchali wystąpienia Zastępcy Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Błoniu Pani Aleksandry Chedy dotyczącego rozwoju rynku pracy powiatu warszawskiego zachodniego.

Uczestnicy konferencji wspólnie podsumowali składniki lokalnego środowiska gospodarczego wymienione w trakcie poprzedniego spotkania. Pani Jadwiga Olszowska – Urban dokonała analizy zasad ożywienia gospodarczego i tworzenia miejsc pracy. Przedstawiła również dobre praktyki wdrażania Programu Partnerstwa Lokalnego i Ekonomii Społecznej na przykładzie wiosek tematycznych i produktów lokalnych.

Dyrektor szkoły podstawowej Nr 1 im. M. Kopernika w Błoniu przedstawił pomysł na stworzenie przy prowadzonej przez siebie szkole nowoczesnego planetarium i obserwatorium, idea spotkała się z dużym zainteresowaniem zgromadzonych.

Kolejnym punktem konferencji była praca uczestników metodą warsztatów w ośmiu zespołach analizujących cztery grupy tematyczne, obejmujące:

  • uszczelnianie lokalnych przecieków w powiecie warszawskim zachodnim,
  • wspieranie istniejących firm w powiecie warszawskim zachodnim,
  • zachęcanie do tworzenia nowych firm w powiecie warszawskim zachodnim,
  • przyciąganie firm z zewnątrz do powiatu warszawskiego zachodniego.

Na forum konferencji dokonano podsumowania wyników pracy w poszczególnych zespołach. Dalsze prace dotyczące tworzenia pomysłów gospodarczych odbędą się na następnym spotkaniu przewidzianym na luty 2010 roku.

Planowane też jest zorganizowanie konferencji podsumowującej dotychczasowe rezultaty wdrażania Partnerstwa Lokalnego w powiecie warszawskim zachodnim obejmującego gminy Kampinos, Leszno i Stare Babice – uczestników I Warszawsko - Zachodniego Partnerstwa Lokalnego oraz gminy Błonie i Ożarów Mazowiecki – członków II Partnerstwa.

Uczestnicy konferencji siedzący przy stołach Uczestnicy konferencji siedzący przy stołach

Uczestnicy konferencji przeglądający materiały informacyjne

Wejście główne do sali konferencyjnej

Uczestnicy konferencji przy wspólnym stole Uczestnicy konferencji przeglągający materiały informacyjne Uczestnicy konferencji przeglągający materiały informacyjne

Wytworzył:
Anna Łoginow
Udostępnił:
Karolina Malicka
(2009-12-30 09:46:10)
Ostatnio zmodyfikował:
Katarzyna Kun
(2015-06-11 21:34:11)
 
 
ilość odwiedzin: 1856216

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X