☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Herb Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Piątek 24.05.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Partnerstwo Lokalne II cykl - 5 konferencja

II Warszawsko Zachodnie Partnerstwo Lokalne

W dniu 26 kwietnia 2010 r. odbyła się V konferencja II Cyklu Warszawsko Zachodniego Partnerstwa Lokalnego obejmującego gminy Błonie i Ożarów Mazowiecki.

W pięknym otoczeniu Klasycystycznego Pałacu w Passie Pani Anna Raszkiewicz – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu rozpoczęła przedostatnią konferencję tego cyklu. Pani Dyrektor powitała zgromadzonych gości m.in.: Pana Jana Żychlińskiego – Starostę Powiatu a także Panów Zenona Reszkę i Kazimierza Stachurskiego – gospodarzy spotkania, Panią Jadwigę Olszowską – Urban, eksperta w sprawach Partnerstwa Lokalnego, wójtów i sołtysów gmin biorących udział w promowaniu partnerstwa lokalnego, przedstawicieli władz samorządowych, ośrodków pomocy społecznej, lokalnych mediów, Ochotniczej Straży Pożarnej, instytucji oświatowych, przedsiębiorców i pracodawców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Następnie głos oddano Pani J. Olszowskiej Urban, która przypomniała o tym, że rozwój i ożywienie gospodarcze Powiatu zależy nie tylko od władz ale także od mieszkańców i działających na jego terenie przedsiębiorców: „Musimy pamiętać, jest to nasza Mała Ojczyzna”- zaznaczała Pani J. Olszowska – Urban.

W następnej kolejności omówione zostały poszczególne projekty oraz każdy uczestnik spotkania wybrał projekt, w którego realizacji chciałby uczestniczyć; ta część konferencji zakończyła się wyłonieniem liderów grup i jego zastępców oraz ustaleniem dat kolejnych spotkań – już w obrębie własnych grup.

Druga część spotkania rozpoczęła się przedstawieniem przez Panią Jadwigę Olszowską – Urban Pana Arnolda Lisa – przedsiębiorcy, który zamierza wspierać Powiat Warszawski Zachodni, poprzez stworzenie na jego terenie nowych miejsc pracy oraz Panią Katarzynę Mierzwiak, przedstawiciela „Przyjaznej firmy” zajmującej się doradztwem i szkoleniami a obecnie będącą w trakcie pisania wniosku o środki z Unii Europejskiej na szkolenia dla przedsiębiorców.

Pan Jan Żychliński, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w kilku słowach podsumowujących podkreślił wagę ścisłej współpracy sektora publicznego i prywatnego w realizacji założeń Partnerstwa Lokalnego; natomiast Pan Aleksander Kornatowski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, pogratulował uczestnikom dobrych i oryginalnych pomysłów, Panu J. Żychlińskiemu za bardzo dobry wybór Dyrektora PUP oraz złożył podziękowania organizatorom –za udane spotkanie.

Na zakończenie konferencji głos oddano: Panu Zenonowi Reszce – Burmistrzowi Błonia, który wyraził słowa uznania dla organizatorów jak i dla Właściciela Pałacu – Pana Wojciecha Rychlika; Pani Annie Raszkiewicz która podziękowała wszystkim gościom oraz Pani Aleksandrze Chedzie - swojemu Zastępcy i pozostałym pracownikom PUP, biorącym udział w przygotowaniach do Konferencji.

Spotkanie zakończyła Pani Jadwiga Olszowska - Urban przypominając, że jest to już dwunasta konferencja realizowana przez Powiatowy Urząd Pracy, co jest absolutnym rekordem Polski.

Realizowane projekty:

  • "Wszystkie dzieci są ważne",
  • "Komunikacja lokalna, infrastruktura techniczna",
  • "Partnerstwo drogowe",
  • "Powiatowa Platforma Przedsiębiorców",
  • "Regionalne Centrum Popularyzacji Astronomii w Błoniu",
  • "Gminy bliżej siebie",
  • "Baza turystyczno – sportowo – rekreacyjna w Powiecie Warszawskim Zachodnim".

Uczestnicy konferencji

Uczestnicy konferencji rozmawiający przy stoliku

Uczestnicy konferencji rozmawiający przy stoliku

Pałac w Passie

Wytworzył:
Katarzyna Włodarczyk
Udostępnił:
Karolina Malicka
(2010-10-22 14:42:47)
Ostatnio zmodyfikował:
Katarzyna Kun
(2015-06-11 21:34:43)
 
 
ilość odwiedzin: 1858553

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X