☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Herb Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Piątek 24.05.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Szkolenie osób niepełnosprawnych

Wstrzymanie przyjmowania wniosków o skierowanie na szkolenia z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

UWAGA: Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu informuje, że z dniem 24 sierpnia 2016 r. wstrzymuje przyjmowanie wniosków o skierowanie na szkolenia z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z powodu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację tego zadania.


Informacje ogólne

Zgodnie z Ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy inicjuje i organizuje szkolenie dla bezrobotnych osób niepełnosprawnych lub innych osób niepełnosprawnych poszukujących pracy i niepozostających w zatrudnieniu, a zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, w celu zwiększenia ich szans na uzyskanie zatrudnienia, podwyższenia dotychczasowych kwalifikacji zawodowych lub zwiększenia aktywności zawodowej, a w szczególności w razie:

  1. braku kwalifikacji zawodowych;
  2. konieczności zmiany kwalifikacji w związku z brakiem propozycji odpowiedniego zatrudnienia;
  3. utraty zdolności do pracy w dotychczas wykonywanym zawodzie.

Szkolenie osób niepełnosprawnych odbywa się w formach pozaszkolnych w celu nauki zawodu, przekwalifikowania lub podwyższenia kwalifikacji. Szkoleniem, inicjowanym i organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy mogą być objęte również osoby niepełnosprawne będące w okresie wypowiedzenia umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników.


Dokumenty do pobrania

Wniosek o skierowanie na szkolenie finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (DOC, 40KB)

Szczegółowe informacje zostaną udzielone pod numerem telefonu: (22) 725 41 44 wew. 120

Wytworzył:
Agnieszka Malinowska
Udostępnił:
Karolina Malicka
(2012-06-21 13:16:14)
Ostatnio zmodyfikował:
Barbara Salak
(2016-08-24 12:46:02)
 
 
ilość odwiedzin: 1858551

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X