☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Herb Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Środa 22.05.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Targi Pracy i Przedsiębiorczości - 09.10.2013 r.

Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Warszawie

W dniu 09.10.2013 r. w salach wystawowych Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się kolejne ,,Targi Pracy i Przedsiębiorczości”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Prezydent m.st. Warszawy, wśród partnerów organizacyjnych znaleźli się min.: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, portal GazetaPraca.pl oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. W tegorocznych targach uczestniczyło ponad stu wystawców głównie z terenu województwa mazowieckiego. Wystawcy reprezentowali branże takie jak: finanse, rachunkowość, telekomunikacja, IT, handel hurtowy i detaliczny, transport, hotelarstwo i gastronomia, ochrona, sprzątanie, telemarketing.

Wśród uczestników targów znalazły się również instytucje promujące i wspierające przedsiębiorczość, min. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, miejskie Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Towarzystwo Amicis. Osoby zainteresowane podjęciem i rozwojem własnej działalności gospodarczej mogły wysłuchać wykładów dotyczących prowadzenia własnej firmy min.: "Pomysł na start…? Jak dobrze zacząć, by źle nie skończyć – przepis na biznes", "Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej" lub "Rozwój biznesu, a środki unijne – Inicjatywa JEREMIE na Mazowszu". Uczestnicy targów mogli zapoznać się z metodami planowania kariery zawodowej korzystając z indywidualnych spotkań z doradcami zawodowymi oraz prezentacji organizowanych w Salonie Doradztwa Zawodowego.

W tegorocznych targach podobnie jak w latach poprzednich uczestniczył Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu. Pracownicy przedstawili zakres funkcjonowania Urzędu Pracy oraz możliwości i formy wsparcia dedykowane osobom bezrobotnym. Przedstawiciele Urzędu przekazywali informacje dotyczące zatrudnienia na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz charakterystyki lokalnego rynku pracy.

Doradca zawodowy Anna Łoginow – Piasecka przedstawiła możliwości przekwalifikowania w ramach wsparcia oferowanego przez Urząd Pracy oraz zewnętrznych projektów współfinansowanych w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dla zainteresowanych uczestników doradca zawodowy tworzył indywidualną diagnozę predyspozycji zawodowych w oparciu o testy z zakresu poradnictwa zawodowego, min.: "Test Herzberga – Analiza motywacji do pracy” oraz „Kwestionariusz Kotwice Kariery".

Pracownicy Urzędu udostępnili materiały informacyjne w postaci ulotek, folderów, broszur oraz wizytówek odnoszących się do działalności Urzędu.

Targi Pracy i Przedsiębiorczości" stały się okazją do nawiązania nowych kontaktów z pracodawcami z terenu województwa mazowieckiego, zwiększenia szany na podjęcie długotrwałej współpracy z Urzędem oraz wzrost zainteresowania rynkiem pracy na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Uczestnicy Targów przy stoiskach wystawców Uczestnicy Targów przy stoisku pracowników Urzędu

Wytworzył:
Udostępnił:
Karolina Malicka
(2013-10-22 07:59:00)
Ostatnio zmodyfikował:
Katarzyna Kun
(2015-05-26 19:30:32)
 
 
ilość odwiedzin: 1856215

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X